Rekrutacja do pracy w Lublin Airport

Jak ponformowano na oficjalnej stronie Portu Lotniczego Lublin, 23 marca 2012 r. ruszyła rekrutacja do pracy w tym porcie. Na początek poszukiwani są kandydaci na 3 stanowiska, tj.  komendanta Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, komendanta Służby Ochrony Lotniska i dyżurnego operacyjnego portu lotniczego.


Opis stanowisk, wymagania konieczne i dodatkowe znajdują się w zakładce "rekrutacja" na stronie internetowej Portu Lotniczego Lublin:  http://www.airport.lublin.pl/rekrutacja/
 
Pierwszy etap rekrutacji polega na przesłaniu zgłoszenia, wyłącznie za pomocą formularza dostępnego w internecie. Konieczne będzie też udokumentowanie posiadanych kwalifikacji i spełnianie wymagań na stanowisku pracy przez osoby wybrane w procesie rekrutacji.   Stawiane kandydatom wymagania zostaną zweryfikowane podczas rozmów rekrutacyjnych.
Kolejne oferty pracy będą zamieszczane sukcesywnie w dziale: http://www.airport.lublin.pl/rekrutacja/

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że nabór do pracy w Porcie Lotniczym Lublin prowadzony jest wyłącznie przez Internet.
Wszystkie osoby, które wcześniej złożyły swoje podania, cv, życiorysy itp. osobiście czy przesłały pocztą lub e-mailem -  jeżeli nadal są zainteresowane pracą na lotnisku - proszone są o aplikowanie na konkretne stanowisko pracy i wypełnienie formularza przez Internet. Rozpatrywane będą kandydatury tylko tych osób, które w ten sposób odpowiedzą na ogłoszenie. Pierwszy etap rekrutacji polega na przesłaniu swojego zgłoszenia wyłącznie za pomocą formularza dostępnego w internecie. Pod numerem telefonu 609 900 022 – dedykowanym dla osób telefonujących w sprawie rekrutacji - zamieszczony został do odsłuchania komunikat o sposobie aplikowania do pracy.
 

Docelowo port chce zatrudnić około 160 pracowników. Kto może liczyć na pracę w porcie w Lublinie? Najwięcej etatów, bo ok. 70, będzie w tzw. pionie operacyjno-technicznym. To straż pożarna, służba ochrony lotniska i ratownicy medyczni. - Na pewno nie mówimy tu o przyuczeniu do zawodu. Szukamy osób z wykształceniem i doświadczeniem - podkreśla Piotr Jankowski. 40 pracowników potrzebnych będzie w pionie obsługi naziemnej. Chodzi o bagażowych i chętnych do pracy w stacji paliw. 20 etatów jest przeznaczonych dla obsługi technicznej, czyli m.in. elektryków, łącznościowców. Pozostali zatrudnieni zostaną w administracji i marketingu. Kiepsko może być z pracą dla informatyków. Stroną lotniska z elektroniczną rezerwacją najpewniej będzie zarządzać wynajęta firma. - Teraz też nie mamy etatowego informatyka - mówi rzecznik.


źródło: Port Lotniczy Lublin, gazeta Lublin

Komentarze